Bankszámlaszám változás

Hírek

Felhívjuk a figyelmet, hogy a Békéscsabai Életfa Idősek Otthonának 2024. április 17. napjával megváltozik a számlaszáma.

MBH Bank

2024. április 17-től az intézmény bankszámlaszáma:

50453135-10008229
MBH Bank

Kérjük, hogy 2024. április 17. napjától az új számlaszámra állítsák ki a számlákat, utaljanak!

Elolvasom

Békéscsabai Életfa Idősek Otthona

Hírek

Szeretettel köszöntjük a Békéscsabai Életfa Idősek Otthona megújult weboldalán. Honlapunkon azokat az információkat gyűjtöttük össze, amelyek segítik a döntést megelőző tájékozódást.

Intézményünk 2000-ben kezdte meg működését. Jelenleg közel 110 idős embernek nyújt otthont. Az intézmény Békéscsaba kertvárosi részében, a József Attila Lakótelep közelében, szép környezetben helyezkedik el. Autóbusszal jól megközelíthető, az épület teljes mértékben akadálymentesített.

Lakóink számára 24 órás ápolói felügyeletet biztosítunk, szabadidejüket szervezett programokkal igyekszünk hasznossá, és tartalmassá tenni.
Minden munkatársunk azon fáradozik, hogy tudása legjavának nyújtásával megkönnyítse és széppé tegye az itt lakók mindennapjait.

Elolvasom

Látogatási rend

Hírek

Kedves Hozzátartozók, Látogatók!

2022. március 5-től feloldjuk a kijárási és látogatási tilalmat. Intézményünkben újra a megszokott módon látogathatják szeretteiket. Kérjük csak egészségesen jöjjenek látogatóba, a maszk használata továbbra is kötelező!

Elolvasom

Közbeszerzési terv 2017

Archívum

A Békéscsabai Életfa Idősek Otthona vonatkozásában a 2017. évi összesített közbeszerzési terv nullás, tekintettel arra, hogy 2017-ben az intézmény nem tervez olyan árubeszerzést, szolgáltatás megrendelést vagy építési beruházást lebonyolítani, melynek becsült értéke eléri vagy meghaladja a jogszabályban rögzített közbeszerzési értékhatárt (nem közszolgáltatói szerződés esetén). Ezen tájékoztatás – a közbeszerzési terv vonatkozásában – a 2015. évi CXVIII. törvény 41.§ (1) bekezdése szerint nyilvánosságra kerül.

Elolvasom

Ruha- és pénzadomány

Archívum

Ruha- és pénzadományt kapott az Életfa Szociális Szolgáltató Központ a Budapest Banktól.

A bank által megduplázott munkatársi pénzadományból rászoruló gyermekek nyári étkeztetését és iskolakezdését biztosítjuk.

Békéscsaba, 2013. június 7. – Munkatársi kezdeményezésre gyűjtött ruhákat és pénzadományt adtak át a Budapest Bank képviselői a Békéscsabai Kistérségi Életfa Szociális Szolgáltató Központnak. A kezdeményezést a Budapest Bank is felkarolta: a dolgozók jótékonysági futásán összegyűlt összeget megduplázva 1 millió forintra egészítette ki az adományt a pénzintézet. Szervezetünk az anyagi támogatást halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek nyári étkeztetésére és iskolakezdési költségeikre fordítja, a ruhákat pedig a térségben élő rászoruló családoknak és hajléktalanoknak juttatja el.

Az Életfa Szociális Szolgáltató Központnál a gyermekjóléti és családsegítő tevékenységünk mellett idősek és a szociálisan rászorulók ellátásával foglalkozunk Békéscsabán és térségében, immár 24 éve. Működésünket az állami normatíva és az önkormányzati hozzájárulás mellett pályázatokból és helyi magánszemélyek anyagi segítségével folytatjuk. Munkánk végzésében különösen nagy segítséget jelent az olyan kiemelkedő pénz- és ruhaadomány, amelyet a Budapest Bank nyújtott át békéscsabai kirendeltségünkön.

A nemrég zárult ruhagyűjtésben a Budapest Bank békéscsabai Bankműveleti Központjának és budapesti székházának munkatársai vettek részt. A pénzintézet Women’s Network (Nők a Nőkért) hálózatának jótékonysági csapata által szervezett akcióban a két helyszínen összesen mintegy 60 zsák ruha gyűlt össze. A kezdeményezéshez csatlakozva a dolgozók jótékonysági sporteseményt is szerveztek a két városban. A május 15-én Budapesten, június 1-jén pedig Békéscsabán megrendezett, “Futunk segíteni” akció nevezési díjaiból közel félmillió forintos összeg gyűlt össze, amelyet a bank 1 millió forintra egészített ki.

“A ma átadott adományok révén sok békéscsabai és környékbeli, nehéz körülmények között élő család helyzetét tudjuk majd könnyebbé tenni. Az egymillió forintos pénzadomány lehetővé teszi, hogy számos hátrányos helyzetű gyermek nyári étkeztetését biztosítsuk, illetve, hogy a rászoruló családoknak támogatást adjunk az iskolakezdéssel járó költségekhez. Emellett az adományból programokat is tudunk a gyermekeknek szervezni, hogy kiszakadhassanak a mindennapok nehézségeiből” – mondta el Dr. Csereiné Árgyelán Anna, a Békéscsabai Kistérségi Életfa Szociális Szolgáltató Központ igazgatója.

“A Budapest Bank vállalati kultúrájának fontos eleme a társadalmi problémák kezelésében való aktív részvétel, így például gyakran karolunk fel gyermekekkel kapcsolatos szervezeteket és kezdeményezéseket. Munkatársaink számtalan adománygyűjtés és önkéntes akció során bizonyítják a jó ügyek iránti elkötelezettségüket, bankunk pedig saját programjaival is hozzájárul a rászorulók életkörülményeinek javításához” — mondta el Lasetzky Frigyes, a Budapest Bank operáció és minőség vezetője, aki adományozóként a jótékonysági akciókban résztvevő kollégákat is képviselte.

Elolvasom

Sajtóközlemény

Archívum

A Békéscsabai Kistérségi Életfa Szociális Szolgáltató Központ pályázatot nyújtott be a TÁMOP keretén belül a Gyermekek és fiatalok társadalmi integrációját segítő programok támogatására kiírt pályázati felhívás keretén belül 2010. szeptemberében.

Az NFÜ 32.000.000 Ft, 100%-os támogatást ítélt meg az “Esély az esélyekhez” című projektre.

Az “Esély az esélyekhez” a hátrányos helyzetű gyermekek és családjaik segítését tűzte ki fő célul, elsősorban csoportfoglalkozások, terápiák, táborok és más szabadidős programok megvalósításával. A programunk során 19 tevékenységet fogunk megvalósítani. Ennek keretében a gyermekek részt vehetnek többek között lovas terápián, önvédelmi foglalkozáson, gyermekcsoportokon, filmklubon, különböző táborokban, míg a szüleiknek szülőcsoportot szervezünk. A közös programok keretében lesznek családi napok, kirándulások. A projekt keretén belül családterápia igénybe vételére is lehetőség nyílik.

A programot 2012. március 1. és 2014. február 28. közötti időszakban valósítjuk meg.

A projektbe 50 fő gyermeket (6-18 éves korig) kívánunk bevonni, illetve az ő szüleiket intézményünk ellátási területéről. Alapellátott, védelembe vett, illetve átmeneti gondozott gyermekek közül kerülnek kiválasztásra a résztvevő gyermekek, előzetes jelentkezés alapján.

Elolvasom

Meghívó

Archívum

“Esély az esélyekhez”
Gyermekek és fiatalok társadalmi integrációját segítő programok

Azonosítószám: TÁMOP-5.2.5/A-10/2-2010-0056

Tisztelettel és szeretettel várjuk az érdeklődőket az “Esély az esélyekhez” Projekt keretében megrendezésre kerülő NYITÓKONFERENCIÁRA!

Helyszín: 5600 Békéscsaba, Féja Géza tér 1.
Időpont: 2012. március 13. 14:30 órától


meghivo_20120313
Elolvasom

Sajtóközlemény

Archívum

A Békéscsabai Kistérségi Életfa Szociális Szolgáltató Központ és az Egyensúly AE. Egyesület közös pályázatot nyújtott be a TÁMOP keretén belül a “Hajléktalan emberek társadalmi és munkaerő-piaci integrációját segítő programok” támogatására kiírt pályázati felhívás keretén belül 2009. októberében.

A FEDÉL MÁS-KÉP(P) című, TÁMOP-5.3.3-08/2-2009-0013 azonosító számú projekt egy komplex lakhatási, képzési és foglalkoztatási program, amely a hajléktalan emberek társadalmi és munkaerő-piaci integrációját segítette elő és támogatta. Az NFÜ 66.909.710.- Ft, 100 %-os támogatást ítélt meg a projektre.

A program az eredeti pályázatnak megfelelően 2010. március 1-jén indult el és 2012. február 29-ig tart, ez háromszor fél év aktív időszakot és fél év utánkövetést foglalt magába. A megvalósítás során összesen 80 főt szűrtünk szakemberek segítségével, ebből 60 fő került bevonásra, három szakaszban. A programban 5 szociális munkás mentorálta a klienseket.

A bevont személyek félévente indított 30 órás akkreditált képzéseken vehettek részt. Álláskeresési és munkaerő- piaci képzésen 35 fő, Állapotjavító és pszichés zavarokat korrigáló képzésen 37 fő, Tanulás technikát segítő, elméleti készségeket facilitáló képzésen 36 fő, Személyiség-kommunikációt fejlesztő képzésen 33 fő szerzett tanúsítványt. 150 órás OKJ-s takarítói tanfolyamon 13 fő szerzett bizonyítványt, a szintén 150 órás OKJ-s parkgondozói tanfolyamon pedig 12 fő. Többen a megszerzett végzettség segítségével munkát is kaptak.

A bevont személyek közül 30 fő kapott maximum 12 hónapon át lakhatási támogatást. A kliensek folyamatosan részt vettek családkonzultációs tanácsadáson, valamint önsegítő klubfoglalkozáson. Egészség Napot három alkalommal tartottunk. A programok között szerepelt egészségügyi szűrés, vércukor- és koleszterinszint mérés, tájékoztatás szociális ellátásokról, egészségügyi előadás szakorvos vezetésével, fogyatékkal élők tapasztalati beszámolója, játszósarok gyerekeknek. Szintén három alkalommal szerveztünk önkéntes véradást is, összesen 36 fő adott vért.

A programban részt vevő kliensek és családtagjaik Ópusztaszerre kirándulhattak.

A kliensek a foglalkoztathatósági helyzetük javítása érdekében munkapróbán vettek részt, 17 fő próbálta ki magát a munka világában.

Önkéntes munka keretében Békéscsabán virágot ültettek, illetve a Trefort Ágoston Villamos- és Fémipari Szakképző Iskola és Kollégium és az Életfa Idősek Otthona külső környezetének megtisztítását, rendbe tételét végezték el.

TÁMOP-5.3.3-08/2-2009-0013
Békéscsabai Kistérségi Életfa Szociális Szolgáltató Központ
5600 Békéscsaba, Szabadság tér 9.

Egyensúly AE Egyesület
5600 Békéscsaba, Kolozsvári utca 62.

Elolvasom